| Adela11 a întrebat:

Hei! Am o intrebare pentru cei ce poarta lentile de contact (pentru vedere). Cam cat costa in total pe luna sa le intretii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Eu am dioptriile la fel la ambii ochi latelly dar axul diferit deci cumpar dintotdeauna 2 cutii.
Eu folosesc de la Alcon, Air Optix, lentile torice ca am si astigmatism.
110 lei cutia cu 3 lentile -> 220lei = 2 cutii = 3luni.
Solutie lentile = aprox 50 ron, ma tine aproape 3 luni.
Deci cam 90 lei lunar.
Eu am lentile de zi gen, le scot inainte de somn, cu alea port continuu scapi de solutii, parca se curata lunar intr-o solutie mai speciala alea.