| Lasatunumele a întrebat:

Hei, am o problema... destul de urgenta. Zilele trecute am mancat seminte ca o nesatula, si astazi am observat ca mi-a intrat o cojita din aceia foarte subtire sub gingie exact la unul din dintii din fata. Mi-e frica sa o las acolo, pentru ca poate-mi face o carie de toata frumusetea, si exact de asta n-aveam nevoie. Am incercat sa o imping masand gingia - no results. Am incercat cu un firicel de plastic de la periuta de dinti - no results. Va rog, daca vi s-a mai intamplat, sau aveti vreo sugestie. Cat de repede posibil va rooooog. Si daca m-as duce la stomatolog, ce mi-ar putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Nu incerca cu scobitoarea! vei face mai mult rau.eu am patit asta chiar acum cateva zilelaughingnu am facut nimic, a iesit singura dupa 2 zile(la spalarea pe dinti).deci.no stresswinkingnu te mai gandi la ea o sa iasa singura

6 răspunsuri:
| Sally06 a răspuns:

Incearca cu o scobitoarebig grin

| Coco_3708 a răspuns:

Daca te duci la stomatolog o sa iti curete gingia si ti-o scoate... cu penseta ai incercat? sau cu scobitoarea? dar ai grija cum umblii gingia e ft sensibila

| adb a răspuns:

Ata dentara

| aumih16 a răspuns:

Cred ca mai bine o lasi sa iasa singura! decat sa insisti!

| xBubbleh a răspuns:

Eu am mancat floricele de porumb chiar azi, Mia intrat o cojita de la boaba... am inceput sa dau cu limba dar daca nu mi-ar fi zic o fata asi fi mers in casa si asi fi scos-o cu penseta.

| kim_9112 a răspuns:

Ata dentara!