| teodora200004 a întrebat:

Hei! Am o problema! Ma doare capul,ametesc,imi amortesc,ma dor si ma furnica mainile si picioarele,ma dor urechile, racesc repede, respir greu si am pulsul rapid[multi au zis ca asa e la pubertate]. Ce credeti e ceva grav? Mie mi-e frica sa nu fac accident vascular cerebral crying Multi doctori au zis ca doar persoanele de peste 50 de ani pot face, dar mie tot mi-e frica sad Si mentionez ca eu bag orice durere, cat de mica in seama, si ma panichez imediat laughing Dar asta-s eu de cand m-am operat de apendicita, nu stiu, am ramas cu o frica in mine crying Voi ce credeti, pot sa fac accident vascular cerebral?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| AnonimDinRomânia a răspuns:

Nu e neaparat de la calciu, e posibil sa ai ori aciditate mare (manaci prost?), ori sa ai un dezechilibru de minerale (Zinc, Magneziu, Potasiu, etc.) ori sa ai vreo boala mai serioasa. Incearca o dieta (asta nu in sensul de a slabi, ci a manca cu cap).

| teodora200004 explică (pentru AnonimDinRomânia):

Pai am dezechilibru de minerale, si nu, nu mananc prost, dar acum 2 luni m-am operat de apendicita si am tinut regim o luna fara nicio leguma sau fruct si am multe lipsuri acum crying Aveam Magneziu doar 0.78 sau ceva de genul sad si Calciu 4, 4 parca thinking

| zuzualina a răspuns:

Neah, prea multe chestii citite pe net.

| maryan1997 a răspuns:

Ori este de la lipsa de calciu ori este o problema mai complicata decat crezi tu

| teodora200004 explică (pentru maryan1997):

Pai este de la lipsa de calciu, si magneziu aveam doar 0, 78 ...pentru ca am fost acum 2 saptamani la spital si au spus ca doar lipsa de calciu, atat in neregulawinking Eu am crezut ca am ceva la inima, pentru ca ma intepa in piept dar au spus ca n-am nimicccc happy

| maryan1997 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa te joci cu asa ceva.k din o problema simpla dai in una mai complicatacrying

| teodora200004 explică (pentru maryan1997):

Adica...in ce sens ma "joc"? Mi-am facut analizele acum 2 saptamani si am fost la spitalll si au zis ca am spasmofilie crying

| maryan1997 a răspuns:

Adica sa nu stai in baza k te faci bine singura.

| teodora200004 explică (pentru maryan1997):

Pai normal ca nu fac asta, eu daca vad ca ma doare ceva imediat incep sa ma panichez. Eu imi continui tratamentul pe care mi l-a dat doctorul, iar dupa Paste ma duc sa-mi fac analize si la alt spital, sa vad ce spun si alti doctori happy

| oana222 a răspuns:

Nu... ia niste calciuwinking

| teodora200004 explică (pentru oana222):

Pai fac tratament cu Osteocare, am luat calciu gluconic, si calciu cu D3, dar nu au niciun efect crying Oricum maine imi cumpar vreo 5 cutii de calciu gluconic rolling on the floor Abia ala e bun happy