| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am răcit în urma așteptării în ploaie.
Am nasul înfundat și trag de el dar cam atât, nu am temperatură sau răgușeală etc. Doar nasul înfundat.

Ce aș putea să iau ca să-mi treacă? Momentan iau un plic de ACC (nu stiu dacă iau un plic întreg sau jumate, mama mea mi-l prepară). L-am luat timp de 2 seri ( aceasta este a doua seara cand il iau, l-am mai luat si aseară.
Am mai luat si in această seară deoarece am văzut că mi-a cam desfundat nasul.Să iau în continuare? În cam cât timp mi-ar putea trece răceala dacă iau ACC?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VadTot a răspuns:

Bea un ceai de tei! un paracetamol sinus.