| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Hei! Am si eu o pata pe suflet. Stau in casa si simt ca raman fara aer, simt ca mi se taie respiratia, seara la scurt timp dupa ce adorm ma trezesc pentru cateva secunde deoarece simt ca mi se taie respiratia, pe timpul noptii nu am nimic. Simt ca trebuie sa iau aer pe gura sa imi intre suficient aer in plamani. Simt o greutate. Am impresia ca aerul nu intra cat trebuie in nas. Adevarul este ca in trecut am fost diagnosticat si cu deviatie + sinuzita + urme infime de polipi + rinita. Astazi am jucat fotbal pe stadion, am dat o gramada de sprint-uri, nu am simtit nici o simptoma fiziologica, ca as ramane fara aer sau dureri in piept, nimic, absolut nimic. Nu consum energizante / tutun. Ies aproape pe fiecare zi la fotbal, alerg foarte mult, fac multa miscare, nu imi pot da seama ce se intampla, astept si parerile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai facut ceva in legatura cu deviatia plus sinuzita? Pentru ca asta e cauza, cel mai probabil.Cunosc pe cineva care are deviatie de sept si respira pe gura noaptea, iar daca e racit abia mai poate respira.

| AndreiPopovici6969 explică (pentru dullcat):

Doctorul mi-a zis ca pot rezolva deviatia după 18 ani. Pentru sinuzita am luat acum 4 5 luni sinupret, ceva de genul. In momentul de fata nu mai iau niciun medicament

| DovleacTurbat a răspuns:

Când ești afara sau și in casa, dar NU singur, ești ok? Nu ai nicio problema?

| AndreiPopovici6969 explică (pentru DovleacTurbat):

Afara nu simt problemele, doar prin casa, la PC, cand ma pun sa dorm. Ce probleme sa am? 90% cred ca sunt sanatos.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Pe scurt, când ești singur, in special noaptea când creierul trece pe pilot automat și toți ne gândim ce am făcut, ce am zis și alte mii de idei înainte de somn happy. N ai precizat câți ani ai.
Dar totuși, pentru liniștea ta, poți să mai faci un consult ORL cu toate că ai spus și în întrebare că nu resimți nicio problema nici măcar când depui efort.
Din punctul meu de vedere, simptomele tale se datorează unei tulburări psihologice. Poate ceva legat de anxietate, frică de singurătate.

| AndreiPopovici6969 explică (pentru DovleacTurbat):

Am 16 ani.

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă te îngrijorează aceste lucruri, du-te la un doctor! De ce nu mergi la un medic pentru a-ți rezolva problemele și pui întrebări aici pentru "orice" problemă de sănătate? Uneori nici nu se pot numi probleme de sănatate, ci doar prostii pe care tu ți le faci singur în mintea ta, și așa normal că simți anumite lucruri.