| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am și eu o problema. Simt un nod in gat, însă nu la mărul lui Adam, mai jos puțin. Acum 2-3 seri am avut o senzație dubioasa rau. În sensul ca în starea de veghe, am simțit 2-3 secunde ca mi se taie respirația. Însă aseară nu am avut nimic, nu am simțit nimic. Am citit despre Apnee. Însă nu ma regăsesc mai deloc în simptomele Apneei, de exemplu: (somnolență pe timpul zilei, iritabilitate, sforăit, dificultate de a dormi/adormi, dificultate de concentrare, vise urate, etc). Cand adorm am un somn foarte profund și linistit, nu am treziri pe timpul nopții. Țin sa menționez ca pe la 8-9 ani am fost operat de polipi, am fost diagnosticat cu sinuzita + deviație de sept. Am fost în urma cu mai puțin de o luna la control la ORL. Nimic, nu mi au spus nimic in afara de ce știam, o noua mențiunea a fost faptul ca la 18 ani ma voi opera de deviație, atat. Alte simptome nu mai am, uneori dispnee cred, dar poate fi pe plan psihic. Sunt super temător ca as putea avea ceva boli + teama de moarte, chiar dacă sunt copil, chiar dacă analizele au ieșit perfecte, RMN la cap perfect, rinichi / vezica perfect. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Deliadorut a răspuns:

Pot fii atacuri de panica! Eu pățesc așa ma pun in pat când adorm in câteva secunde simt ca rămân fără aer si imediat tresar apoi mă liniștesc.

| AndreiPopovici6969 a răspuns (pentru Deliadorut):

Ar trebui sa fie ceva grav?

| Deliadorut a răspuns (pentru AndreiPopovici6969):

Dacă le aveți prea des puteți merge la in doctor eu ouăm niște pastile din plante locuiam in Spania dar le ai și ori te obișnuiești cu ele ca de scăpat nu prea ai cum nu exista tratament.