| DianaDobritoiu a întrebat:

Hei as putea reusi sa slabesc vreo 2-3 kg daca mananc o data in zi, beau ceai verde si fac abdomene? Si de cate ori pe zi ar trebui sa beau ceaiul? Si cat ar trebui sa o tin asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Cu abdomenele nu slabesti, si n-o sa rezisti nici 2 zile cu ceai

| pirla a răspuns:

Nu face prostia de a te infometa.Inmulteste greutatea ta cu 12 si vei afla cate calorii arzi tu pe zi.De exemplu daca arzi 1000 trebuie sa mananci pe zi cam 700-800 de calorii.Calculeaza cate calorii are mancarea si vei slabi garantat.Sau uitate la doctor Oz Show.Acolo iti zice explica mai bine. Funda :*

| pirla a răspuns:

Poti si sa bei dimineata un pahar de apa cu lamaie, pentru a te detoxifia.Sau mai poti incerca pumusoare goji, sunt foarte recomandate.

| DianaDobritoiu explică:

Deja am 3 zile de cand beau ceai si mananc morcov si mere. Si inca mai rezist.

| IuuLiiaN a răspuns:

Multi fac prostia de a nu manca sau de a bea ceai pentru a slabi. Nu trebuie sa faci asta, trebuie sa arzi calorii si in functie de cate calorii arzi trebuie sa mananci. Daca nu mananci o sa pierzi din forta pentru ca organismul se auto devoreaza pentru a satisface pofta de mancare si cu ceaiul nu cred ca o sa rezisti mai mut de 2 3 zile. Abdomenele nu sunt asa necesare. Incearca sa alergi cat de mult poti si eventual sa te duci la sala. In legatura cu mancare, incearca sa mananci 2-3 mese pe zi eu iti recomand sa dimineata si la amiaza pentru ca seara nu e prea OK daca vrei sa slabesti si daca vei face sala nu neaparat fiare poti sa faci alte chestii care ajuta la slabit iti recomand sa mananci ceva cu proteine gen carne sau legume. big grin