| HarukoMariusDaniel a întrebat:

Hei!
Bine cineva dieta ketosis(ketogenica) - low carb?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Am tinut si a fost ok, doar ca e greu aveam o senzatie de dulce non stop ameteli, nervi, dar am renuntat la ea din cauza unor probleme

| HarukoMariusDaniel explică (pentru RAY):

Scuze ca intreb, eu vreau sa o tin pentru stabilizarea glicemiei si a corecta rezistenta la insulina.
Tu, motive identice? Ai avut insomnii si stare de suparare happy? big grin
Afecteaza mintea? Gandesti mai bine sau ai mintea blocata? In cat timp te-ai obisnuit cu ea big grin?

| RAY a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Ca eram gras dar cat eram pe dieta aia nu m-am ingrasat, si eu cred ca am probleme cu glicemia simt un nod puternic in stomac frecvent si ameteli, mi frica sunt predispus la diabet genetic vorbind, cred ca voi trece iar la dieta aia mi frica de constipatie, cand am renuntat la ea m-am ingrasat 10 kg intr-un an, eu am 20 kg pe plus e enorm de mult am si o dependenta de dulciuri, zi-mi cum simti tu foametea? am tinut-o 3 luni ca prostu am renuntat la ea

| HarukoMariusDaniel explică (pentru RAY):

Eu ma simt extrem de satul in dieta. Cu un apetit gigantic dar totusi se linisteste cand mananc consistent.
Eu unul nu vreau sa slabesc pentru ca si asa sunt destul de slab laughing dar cat timp imi face bine, ma voi tine de ea.
Teama mea este ca nu prea pot sa mai dorm si mi-e sa nu imi afecteze invatatul... si nu stiu daca sa o mai tin si sa o reiau dupa bac.

| RAY a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Proteinele ajuta la invatat mai ales pestele, vinul rosu, legumele low carb gen brocoli, si nu invata ca un papagal, stiinta este o placere

| HarukoMariusDaniel explică (pentru RAY):

Am inteles! Multumesc pentru sfaturi!