| amyleemuffly03 a întrebat:

Hei buna, am aproape 18 ani (mai sunt cateva zile ) am sanii cam mici, credeti ca o sa mai creasca? dau funda raspunsului cel mai bun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Heei!
Eu nu m-aș baza așa tare pe teoria aceea cum că de la 18 ani nu mai crești. Dacă după 18 ani îți mai crește păr în cap și pe picioare atunci sânii de ce să nu mai crească? Mai ales că sânii sunt o parte a corpului care se modelează în atâtea feluri, se măresc după ce faci dragoste, după ce rămâi gravidă, apoi se golesc și așa mai departe. Iar la înălțime la fel, dacă după 18-2 de ani te apuci de baschet sau înnot sunt sigură că te mai înalți cel puțin 5 cm.
Oricum, eu îți propun să cauți pe internet alimente care sunt bune pentru creșterea sânilor, cum ar fi peștele, măslinele, mărarul, uleiurile de măsline și de pește, castraveți și așa mai departe, și tot odată niște exerciții pune pentru așa ceva.
Am mai auzit și de o cremă,, făcătoare de minuni", deși nu știu dacă face minuni din cauza compoziției sau din cauza masajului care îți indică să-l faci:
http://www.bust.ro/cum-sa-ai-sani-mai-mari-prin-metode-naturale.html
Ai putea să te interesezi, să vezi dacă într-adevăr ajută.
Baftă și la mulți ani!

| Divy a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Eu știu doar de mărar, zmeură, varza, cruciferele și că masarea lor ar ajuta în rest nu prea sunt sigur de cele menționate de tine.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Divy):

Lol, eu am cercetat cum se cuvine pentru că nu e prima dată când întâlnesc astfel de întrebări
Dar de unde știi tu ce le trebuie fetelor pentru mărirea sânilor? happy

| Divy a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Am spus că nu mă pronunț am menționat doar ceea ce cunosc eu de aceea am spus că "nu sunt sigur" și am subliniat câteva din cele menționate de tine/
Am fost curios o vreme de aceste lucruri și alte câteva laughing

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Divy):

Păi tocmai aici voiam să ajung laughing, DE CE erai tu curios? laughing

| Divy a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Da tu de ce erai?
Ia mă investighezi atâta de când îți pasă ce fac eu? Mă iubești? love struck și eu kiss

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Divy):

Lol că te iubesc, vrei să ieșim? o să zică părinții că sunt gay laughing

| Divy a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Normal că vreau dacă suntem din același oraș.
Cică fetele când ies nu zic părinții că sunt lesbiene
Aștept o felicitare în priva de la tine love struck
@Dolcemuffy03 îmi cer scuze că am făcut conversație la întrebarea ta :")

| amyleemuffly03 explică (pentru Divy):

Haha nu-i nimic,laughing

| Divy a răspuns (pentru amyleemuffly03):

Bun nu m-am prins ce a fost amuzant dar mă bucur că mi-am făcut țelul

26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De crescut iti vor creste cu siguranta daca te mai ingrasi sau cand ramai gravida si alaptezi.

| CuriousStuff a răspuns:

Din pacate nu mai cresc, sau oricum nu vizibil. Poate se mai dezvolta putin dar nu o sa observi. Cat despre tratamente hormonale, nici macar cu tratament sanii nu se mai dezvolta.
Sanii sunt niste saci de grasime, daca corpul tau nu depune grasime pe sani nu ai cum sa-l faci o sa puna acolo.
Se mai umfla putin, la sarcina, din cauza alaptarii, dar altcumva nu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dupa ce faci 18 ani, vino la mine ca stiu ce sa le fac sa creascawinking

| Divy a răspuns:

Hey bună, sânii tăi sunt perfecți așa cum sunt dacă sunt mari vei spune că ți se lasă, în privința dezvoltării lor pot crește doar în momentul când ești gravidă și mai sunt exerciții care te ajută să crească puțin nu foarte semnificativ. Acum aș vrea să știu de ce contează asta atât de mult? laughing

| amyleemuffly03 explică (pentru Divy):

Nu conteaza cine stie ce...ii am sa zicem normali

| Divy a răspuns (pentru amyleemuffly03):

Sincer am văzut persoane fără sâni și tot mi-au plăcut, și persoane cu sâni mari și nu mi-au plăcut, aspectul are legătură ca întreg nu ca parte.
Eu nu am venit aici să râd de tine poate așa pare dar am vrut să-ți înțeleg nemulțumirea ta cu mărimea bustului, nu vreau să te judec ci mai degrabă să te înțeleg, poate ai această nemulțumire din pricina că faci "comparație" cu alte persoane.
Acest gând survine din trecut când părinții ori profesori te comparau cu alți copii, negativul cu sânii mici pe care îl vezi tu e nesemnificativ față de calitățile de care dispui deja. Dacă ai pierde calitățile actuale pentru mărirea bustului nu ai fi atât de frumoasă și grozavă ca acum.
Nu contează ce ai ci cum pui în evidență, unele persoane au un chip frumos care face de 10x mai mult ca un corp frumos, de ce?
Pentru că atunci când vorbim cu o persoană îl privim față în față peste 75% din timp, acestea fiind spuse privește-te în oglindă și spune-ți că ești frumoasă, nu uita să zâmbești happy
Îți doresc fericire maximă big grin

| CatalinVictor1985 a răspuns:

La fiecare raspuns pe care l-ai primit nu ai fost multumita. Dar daca vrei sa mai creasca fa-le masaj zi de zi cate 10 minute dar nu o sa creasca asa repede in cateva zile pana faci 18 ani in schimb in cateva luni se va vedea diferenta. Uite am gasit si un link cu 5 metode naturale sa-ti creasca mai mari
http://www.acasatv.ro/......fermi.html

| PeFuga a răspuns:

Or sa creasca atunci cand ramai insarcinata si cand alaptezi. Pana atunci invata sa iti accepti corpul asa cum este el happy

| amyleemuffly03 explică (pentru PeFuga):

Lasa sarcina si etc ca nu imi trebuie mie copii pana la 27-28 de ani, eu vreau sa stiu daca se vor mai dezvota vreun pic (mentionez ca sunt virgina )

| PeFuga a răspuns (pentru amyleemuffly03):

De la sine putere nu mai cresc. Doar daca iei ceva tratamente pe baza de hormoni, precum anticonceptionalele, care pot avea ca efect cresterea temporara a sanilor. Mai stiam si ceva legat de semintele de mårar si de lemnul dulce care pot avea acelasi efect, insa atunci cand intrerupi administrarea sanii revin la forma initiala. Mai poti incerca sa faci exercitii pentru fermitatea sanilor...

| amyleemuffly03 explică (pentru PeFuga):

De unde stii tu ca numai cresc ....eu cred ca pana la 20 de ani o sa mai creasca

| nugasescusernameliber a răspuns:

Asta ai incercat? http://www.unica.ro/tinctura-de-marar-pentru-cresterea-sanilor-135838
Sau poti sa-ti dai cu tinctura - o gasesti la plafar si sacriifici o bustiera si o tragi peste sani si stai asa. Nu te astepta la efecte de silicon.

| AliceNeye a răspuns:

O sa iti mai crească, dar depinde si de tine. Sunt anumite alimente care ajuta la cresterea sanilor happy

| OmarKING a răspuns:

Salut, ma uitam si eu pe site-ul asta si am hotarat sa-mi fac un cont. Prima intrebare care am vazut-o a fost asta. Iti voi lasa un link cate un site, sper ca te va ajuta.
http://citynews.ro/lifestyle-12/dezvoltarea-sanilor-la-fete-20985

| amyleemuffly03 explică (pentru OmarKING):

Mersiii :*

| amyleemuffly03 explică (pentru OmarKING):

Dar tot nu prea m-a ajutat, pentru ca acolo nu scrie daca la 18 ani mai cresc sau nu...