| MissNobody a întrebat:

Hei buna.Cu ce pot si eu sa-mi hidratez corpul avand in vedere ca am iesit de 2 zile din spital dupa ce am fost internata pentru o deshidratare puternica de la enterocolita si insolatie...acolo ma tineau pe perfuzii si ma simteam bine dar acasa ce pot sa fac sa ma hidratez foarte bine sa nu mai patesc iar asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TootydeCool a răspuns:

Buna draga mea asa eram si eu acum ceva timp in urma, dar am baut foarte multa apa plata, suc natural facaut acasa, si am mancat multe fructe zemoase cum ar fi pepenele, piersica, para...
sper ca te-am ajutat Funda plzz

4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Va trebui sa bei multe lichide!

| myxolaryy a răspuns:

Oo vai dar fata darga tu nu beia pa trebuie sa bei 2l de apa pe zi si acum vreo 3l (si cantre fete apa ajuta si la frumusete) si poti folosi lotioune si palarie de soare daca stai mult, la soare.Sa stii ca apa ajuta si sanatatea si frumusetea deci eu zic sa te pui pe baut apa chiar daca nu iti ie sete bea pentru hidratere!

| FesCuDungi a răspuns:

Pai stia cu apa sau ceai dupa tinewinking thinking (parerea mea)

| EduardTPU a răspuns:

Pai te-au externat si nu ti-au dat nici un sfat? Dar de ce ma mai intreb ca doar suntem in Romania! Eu stiu ca sunt creme hidratante chiar de la nivea a aparut una noua, dar nu cred ca e cazul acum daca te-ai pus pe picioare.Eu unul tot de la soare am avut arsuri mari si ma ustura ingrozitor,pe moment am folosit un gel si am facut comprese cu apa, dar repet au fost arsuri ale pielii, in general hidratarea corpului se face cu APA ca doar de la asta vine si denumirea HIDRAtare.Deci bea multa apa ca sa-ti hidratezi corpul!