| mihhyroxyy a întrebat:

Hei! Buna TPU!
Deci am o intrebare...imi puteti da un sfat cum as putea sa ma ingras mai repede? Adica sunt disperata am 1.69 si 40 kg (am 15 ani) si sunt slaba, si nu imi plac chiar deloc.Am cautat 100 de sfaturi pe net dar degeaba..nu gasesc nimic concret. Sper sa nu ziceti "mananca mai mult""mananca fast-food""nu fa sport" pentru ca e aiurea.Eu mananc mult,dar degaba,dupa fast-food nu ma dau in vant si sportul stiu ca trebuie practicat de toti,deci fac si eu abdomene, genoflexiuni si cam atat.
Dau Funa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xenaaaa a răspuns:

Eu sincer, apreciez fetele mai slabute.dar daca vrei tu neaparat.invata sa te imbraci avantajos.pentru ca de ingrasat.nu prea ai cum. poate daca faci sala sau un sport gen kangoo jumps sa faci muschi si sa te ingrasi armonios

6 răspunsuri:
| Xenaaaa a răspuns:

E cam greu, asa e structura corpului tau..imbraca-te avantajos, crede ma ca esti mai apreciata tu decat cele mai plinute.eu zic sa nu ti faci griji, pe la 17 ani o sa ai forme de invidiat.

| mihhyroxyy explică (pentru Xenaaaa):

Eu una nu cred ca sunt apreciata, adica majoritatea rad de mine, si as vrea sa demonstrez ca pot sa ma ingras sa le dau peste nas.dar.

| victorr_3274 a răspuns (pentru mihhyroxyy):

Stai linistita, fetito. Acum vrei sa te ingrasi, dar dupa varsta de 20 de ani, vei da orice ca sa slabesti. Vezi-ti de treaba ta si invata, termina licelul, facultatea. Ignora parerile altora, trebuie sa conteze doar parerea ta si a familiei/prietenilor. Eu, ca un prieten virtual iti spun ca fiecare se dezvolta in felul lui. Eu, pe la 14 ani aveam 1, 70 m. inaltimea si eram printre cei mai inalti, dar pe urma am crescut foarte putin, doar 5-6-7 cm. Fiecare creste in ritmul lui.

| Xenaaaa a răspuns (pentru mihhyroxyy):

Eu sincer, apreciez fetele mai slabute.dar daca vrei tu neaparat.invata sa te imbraci avantajos.pentru ca de ingrasat.nu prea ai cum. poate daca faci sala sau un sport gen kangoo jumps sa faci muschi si sa te ingrasi armonios

| Azre a răspuns:

Toate la timpul lor! Nu te îngrășa acum că nu e bine, ești copil ești în creștere până la 18 ani tot să te îngrași. Acum riști să dai metabolismul peste cap. Așteaptă ai răbdare nu folosi vitamine sau alte tâmpenii.

| Ellie01 a răspuns:

Poti sa incerci sa iei vitamine.Si eu am 15 ani si inaltimea 1.69, insa am 50 de kilograme si sunt multumita de mine. Singurul lucru care imi "mai da batai de cap" este ciocolata. As putea manca si 5 ciocolate deodata.
Ai putea si tu sa-ti gasesti un aliment care-ti place, si sa-l mananci de cate ori ai ocazia(insa sa nu faci exces).
Sper ca te-am ajutat.