| zacusca16 a întrebat:

Hei..ca orice alta ma deranjeaza faptul ca am burtica..mda..si as vrea sa stiu ce exercitii sau alimentatie sunt bune pentru a scapa de burticahappy.tin sa precizez ca fac 100 de abdomene in fiecare seara iar de mancat nu prea..mai mult fructehappy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Lasa prostiile. vrei sa slabesti, faci cardio: alergat, inot, sarit coarda, bicicleta, role, patine, ORICE exercitiu ce tine ritmul cardiac peste 88 BPM timp de cel putin 20 de minute. abdomenele sunt frectie la picior de lemn (o sa freci piciorul ala pana se face rumegus, ca nu vei simti nimic la el). asta si scazi zaharul din meniu (corpul poate procesa 6g zahar pe ZI, ce e peste il transforma in grasime). porcarii ca site-ul lui blondiii67 sunt pentru fete naive care cred ca soarele se invarte in jurul pamantului, nu invers.

| zacusca16 explică (pentru JohnnyBi):

laughing destul de dur dar mersi:*

| Christian826 a răspuns:

Poti sa mananci tot ce mananci si amu insa mult mai putin si mult mai multe ori pe zi linkul deja a dat Blondiii67 nu mai scriu incaodata

| Blondiii67 a răspuns:

Http://www.eva.ro/......39101.html Aici ai mai multe exercitii si sfaturi despre asa ceva. Si eu ma lupt cu aceasta problema..Sa ma anunti daca a functionat vreo metoda o voi folosi. Sfat: Nu sta flamanda! Mancanca de multe ori pe zi dar putina mancare si inca ceva: Cand bei apa nu bea dintr-o data bea guri mici daca bei dintr-o data esta ca si cum ai turna apa pe un castel de nisip..Toate vitaminele merg in bezica urinara si apoi ele iasa afara din corp prin urina. Ai grija la toate elementele si sa faci cat mai multa miscare..Mare grija la ce mananci si ce bei si cum bei! Sper ca te-am ajutat! :**>:D

| JohnnyBi a răspuns (pentru Blondiii67):

Fa tu porcariile alea, fac eu cardio. timp de 2 luni. cine crezi ca da burta jos si face un abdomen frumos (lasa de o parte sexul diferit)? grasimea scade DOAR prin cardio + dieta. unde dieta este deficitara, cardio poate acoperi si vice versa. exercitiile alea sunt un fel de "fa si tu ceva, macar nu mai esti sedentara" si atat.

| Chocobunny a răspuns:

Trebuie sa mananci proteine multe si mancare sanatoasa atat cat sa te simti satula. Dimineata incearca un ou fiert, un iaurt degresat si o felie 2 de paine graham, la scoala ia-ti niste alune nesarate si coapte, la pranz poti sa bagi mancare normala ce ai tu pe acasa si oricand ti se face foame intre mese sa mananci mere sau banane. Cina sa o iei pe la 6, 6 jumatate si poti sa mananci snitele din soia sau o conserva de peste in suc propriu, sau alte variante, salate chestii.Trebuie sa nu mananci biscuiti paine alba paste, prajituri bomboane si orice tip de dulce si sa bei multa apa.
Cat despre exercitii incearca un program de pe Youtube eu am incercat de la Blogilates Victoria's Secret abs sau Intense ab workout, incepe putin cate putin si sa stii ca trebuie sa faci si exercitii de tip cardio pentru ca trebuie sa elimini grasimea nu numai sa faci muschi. Cardio adica orice tip de exercitiu fizic gen bicicleta sau alergat sau chiar tot pe Youtube vreo 10 min de exercitii si te vei simti extraordinar.
Nu uita NU TE INFOMETA.Ca sa faci muschi trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa si bogata.Multa bafta!