| Iiulia a întrebat:

Ce fel de exercitii sa fac pentru a scapa de burtica? (in afara de abdomene)
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| laur1OOOGB a răspuns:

Genoflexiuni!

5 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Buna!

Abdomenele nu te ajuta sa dai burta jos. E un o mare minciuna, ele fortifica muschii nu si ajuta la slabire.
Cel mai bine sa faci sport aerob (alergat - de tot felul: scari, viteza, jogging; sa sari - inaltime si lungime; sa faci stretching etc.).
Dar cel mai imporanta e alimentatia. Trebuie sa fie sanatoasa si lipsita de grasimi si alte mancaruri nesanatoase. Profita de vara si mananca legume mai multe, fructe mai putine (sunt bogate in zahar) si ca o completare la alimentatia de toate zilele, poti folosi niste suplimente alimentare. Vitaminele si mineralele sunt foarte bune pentru fortificarea sistemului imunitar, energie si o stare de bine, ceea ce e critic cand incerci sa slabesti. Multe persoane renunta deoarece sunt descurajate de dificultatea procesului de slabire. Si inca o chestie vitaminele nu ingrasa, produc o stare de foame sa zicem (in unele cazuri) dar asta nu inseamna ca te vei ingrasa.
Un alt supliment ar fi carnitina. Ajuta foarte mult la eliminarea febrei musculare, hidratare si energie + ca ajuta la slabit.

Multa bafta! Si nu te lasa descurajata daca rezultatele vin greu. Isi vor face aparitia. Think positive!

| Zuzy244 a răspuns:

Cautand pe net am aflat ca abdomenele nu sunt eficente pentru a scapa de burta mai mult inrautatesc situatia poftim ca sa te convingi :http://www.unica.ro/......burta.html
Sper ca ti-am fost de folos;)
Fundita?:*

Răspuns utilizator avertizat
| andrei_8471 a răspuns:

Alearga, plimbate cu bicicleta, inoata joaca tenis... nu sunt sigur cat ajuta abdomenele

| andrei_8471 a răspuns:

Alearga, inoata, plimbate cu bicicleta, joaca tenis... nu stiu cat ajuta abdomenele