| pizzahut a întrebat:

Hei! Cand aplec capul in partea dreapta simt o anumita presiune ce imi da amorteala la cap in zona urechii. Nu este dureros, dar incomod. Asta se intampla cand aplec capul destul de mult. Mi-am dat seama de asta cand faceam sport. Pe partea cealalta nu am nimic. Nu stiu daca pot numi intocmai presiune ceea ce simt, dar cert este ca sentimentul de amorteala ramane cateva minute dupa ce fac asta.
Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te vada un medic. Poate fi o afectiune vasculara sau neurologica.
http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-vertij-0