| foreveryoung10 a întrebat:

Hei happyDaca din greseala mi-am zgariat o alunita este vreo problema? Nu curge sange dar, am auzit ca si de la mici lovituri si zgarieturi poate aparea cancer...... Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asta nu e nimic, eu mi-am taiat una cu lama, si alta mi s-a rupt(o aveam pe spate) Nu am patit nimic.Aia pe care am taiat-o o aveam fix pe barbie, si fix atunci pe la 16 17 ani imi venise sa ma barbieresc, si ghici de unde am inceput? Exact, de la firele de par la alunita, am dat de 3 4 ori in sus, si s-a dus pe apa sambetei alunita.Ai mei au inceput sa se crizeze ca niste nebunii cand au observat ca nu o mai aveam.Eu eram relaxat.
P.S inca sunt happy

| foreveryoung10 explică (pentru Liviu):

laughing)...mi se pare mie sau esti genul ala.....relax laughing

| Liviu a răspuns (pentru foreveryoung10):

Putin asa, nu prea fac mare tam tam din orice

| SkyPilot a răspuns:

Daca i se modifica forma/marimea/culoarea ar fi bine sa te vada un dermatolog.

| vioricavio a răspuns:

Daca nu se mareste sau nu sangereaza sau nu te deranjeaza mai rau nu cred ca e vreo problema.

| gabrielatulbu2001 a răspuns:

Nu-ti fa griji

| Maiapopescu a răspuns:

Alunitele sunt cam cancerigene, toate. Pune mult spanz si marul-lupului pe ele.