| Iddi17 a întrebat:

Hei!

De câteva zile mă doare foarte tare în partea dreaptă sus, sub coaste. Spre exemplu şi acum mă doare când mă mişc. M-a luat acum 2 zile, stăteam pe pat şi scriam ( era pe la ora 9 ) şi a început să mă doară. Am dormit foarte, foarte rău. Când m-am trezit nu ma mai durut, până seara când tot la 9 au început durerile... Din nou am dormit foarte rău, în ore ce poziţie stăteam mă durea. Astăzi de dimineaţă nu m-a durut, dar la scoală m-a luat o durere într-o oră nici nu mă puteam concentra... Mama încă nu ştie. şi dacă i-aş zice ar spune că mi se pare sau că o să îmi treacă. Deci ce se întâmplă? Sau. nu ştiu cum să formulez. În câteva zile trebuie să dau proba la sport la gimnastică, dacă nu o să o pot da din cauza durerilor? sad.
Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| y0nutz3ly a răspuns:

Apendicita am avut si eu big grin

| ValentinBogdan a răspuns (pentru y0nutz3ly):

laughing Apendicita nu e sub coasta laughing

| ValentinBogdan a răspuns:

Si eu patesc asta dar doar cand alerg mult

| Iddi17 explică (pentru ValentinBogdan):

Când alerg, şi oricât de puţin mă doare de mor, tot în dreapta dar jos. Şi nu e o durere ca asta mă ustură foarte tare.

| y0nutz3ly a răspuns (pentru Iddi17):

Ai pofta de mancare?

| Iddi17 explică (pentru y0nutz3ly):

Da.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Evident, sfatul nr 1 - medic si analize. Neoficial, daca simti ca te inteapa coasta in organe - ai ficatul marit. Poate fi de la o alimentatie necorespunzatoare sau ai consumat recent ceva cu toxicitate crescuta. Cura alimentara cu chestii usoare - verdeata, piure, piept de pui fiert, supe fara vegeta sau coloranti cateva zile si poate trece. Alternativ, durerile pot fi provocate si de Giardia (viermisori). In situatia asta, daca medicul are suspiciuni recomanda analize si daca rezultatul e pozitiv iti da niste otravuri, care la inceput te vor face sa te simti si mai rau, dar dupa aia va fi bine. Spor - si orice scrie lumea pe aici, reprezinta doar pareri - medicul trebuie sa aiba ultimul cuvant!

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Daca ii spui mamei tale mai mult ca sigur nu va reactiona asa cum crezi tu te va duce la un doctor

| stelutza200 a răspuns:

Daca nu ti-a venit inca poate sa fie din cauza ca iti vine ciclul. Daca nu o sa-ti vina in cateva zile sau ai deja eu te sfatuiesc sa mergi la un doctor specializat in asa ceva! :-) Sper ca te-am ajutat.

| Iddi17 explică:

De fapt nu e sub coaste, e în interiorul. şi îmi cer scuze pentru greşelile de scriere. Nu mă simt foarte bine...