| Ana1018 a întrebat:

Hei! De cateva zile ma mananca diferite parti ale corpului (spatele, mainile, piciorele etc.) si cand ma scarpin mi se umfla acea zona... Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dermdoc a răspuns:

Buna ziua,

Este cel mai probabil vorba despre urticarie dermografica (sau dermografism simptomatic). Vizita la dermatolog sau alergolog este raspunsul.

Succes!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o alergie!

| christall a răspuns:

Ai si bubite pe piele? Ca asa s-ar manifesta o intoxicatie alimentara...sau stii ca faci alergie la ceva?

| Ana1018 explică (pentru christall):

Am un fel de umflaturi mai mici si mai mari

| christall a răspuns (pentru Ana1018):

Daca nu-ti trec in cateva zile, mergi la un dermatolog, cred ca e o reactie alergica la ceva

| dolceromania a răspuns:

O alergie, ai mâncat ceva ce nu e bun.

| AnonimTN a răspuns:

Ori o alergie la mancare ori e posibil sa fi alergica la un gel de dus...am patit