| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De ce atunci când respir simt ceva deranjant in piept. Nu se întâmpla asta mereu.
Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

1) poate fi o simpla raceala.
2) CESTIA PE CARE NU O SA TI-O SPUNA NIMENI exista posibilitaea sa fi inspirat cate o frimitura de paine una de parf alta de napolitana alta de x y z frimituri mici mai mari
ACESTA ESTE MARELE SECRET pe care se feresc medicii sa ti-l spuna pentru ca ei traiesc din vanzarea de medicamente si din operatii!
Toate aceste frimituri inspirate se lipesc de cilii de pe trahee sunt ceva ca si parul din nas dar din carne
asa ca o sa se tot formeze acolo depozite
pe care daca nu le expectorezi o sa iti zica medicul sa iei antibiotice apoi iar mai iei antibiotice asa mi-s-a intamplat mie zeci de ani am simtit o mizerie acolo ceva care ma manca in nas in gat si in urechi cate o data sau alta data simteam ca si cand as fi racit
sau alta data simteam ca exista ceva acolo
de si am spus asta medicilor medicii mi-au prescris antibiotice
PANA CAND INTR-O ZI in timp ce tuseam
in timp ce scoteam aerul afara din mine m-am aruncat in pat cu mainile stranse inasa fel in cat sa imi buseasca pieptul coastele
SURPRIZA a sburat din plamanii mei o bucata de mancare ziceai ca e mamaliga cu paine si cu caca amestecata
putea mai urat de cat fecalele
dar din acel moment nu am mai racit niciodata la plamani
nu a mai trebuit sa iau antibiotice.
Eu stateam in picioare in fata patului si mi-am dat drumu sa pic busindu-ma in maini si mainile le-am indoit de la coate inspre obraji inasa fel in cat toata lovitura sa vina pe coaste pe stern pe partea din fata a corpului
acest soc mecanic + faptul ca exact in acel moment simultan cu busitura eu tuseam scoteam aerul afara din mine
a facut ca acea mizerie sa zboare din mine.
Apoi dupa ce am povestit medicilor mi-au spus ca este o minune Dumnezeiasca ca nu am murit inecat in somn cu acel bol alimentar care se formase in timp pe trahee.
Spune si altor tineri acesta poveste poate ajunge la cat mai multi medici si cat mai multi pacienti si ii scapa de a lua antibiotice!