| Anaa939839393 a întrebat:

Hei! De doua zile tot simt ca imi arde fata. Ieri eram transpirat si imi ardea fata, dar nu era rosie. Azi simt ca imi arde zona fruntii, atata. Temperatura nu am. Am in jur de 36, 4. Ma gandesc ca poate fi si de la oboseala, orarul de la facultate fiind de marti pana joi de la 10 pana la 20. Sau de la stres. Vineri m-a durut toata ziua capul. Ieri a inceput sa imi arda fata iar azi a ramas doar asa in zona fruntii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oboseala tensiunea glicemia vezi sa nu faci diabet pe sistem nervos

| Anaa939839393 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma gandesc sa fie de la stres. adica in ultima perioada is stresat asa sa nu racesc, deoarece imi vor fi date planurile peste cap dar si din cauza sa nu duc raceala acasa, deoarece sunt persoane grav bolnave acasa si o simpla raceala ii poate pune la pat...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anaa939839393):

Cel mai bine mergi la medic ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul de familie sa ti faci analize sau sa iti dea trimitere la analize de sînge, mergi maine sa iei trimiterea si marti la prima ora esti la cabinet sa faci analize.

| Anaa939839393 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Oricum..am fost la analize de sange, si mi-a iesit putina anemie. Iau de doua saptamani vitamine. in rest totul e ok.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anaa939839393):

A, nu stiam ca ai facut analizele, dar simptomele pe care le ai acum de cît timp au aparut?

| Anaa939839393 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Trei zile....de vineri ...Vineri m -a durut toata ziua capul. Apoi sambata m-a lasat capul dar a inceput sa ma arda fata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aplică pe față comprese cu apa rece care vor diminua aceste probleme, si consuma lichide apă rece ceai rece, tu poate ai o alergie la ceva de exemplu la medicamente sau te ai enervat la scoala, si astea sunt reactii adverse ale organismului tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai febra, insa febra apare abia de la 37 grade Celsius, observ ca esti in parametri normali. Ori, cel mai probabil ai de la efort aceasta fierbinteala. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic in privinta aceasta, medicul de familie.

| Anaa939839393 explică (pentru anonim_4396):

Initial,ma gandesc sa nu fi facut un reflux; ceva la stomac; din cauza stresului. Ca am luat un gaviscon si asa m-am linistit si mi-a trecut si fata. Acum nu stiu daca e coincidenta sau... Oricum, ma stiu cu probleme la stomac. Am facut si temperatura de 37.6-37.8 cand aveam problemele la stomac si simteam un foc un gura. Acum, in seara asta ma simt ok. mai simt asa o caldura la fata, dar in rest nu mai simt asa, arsura aia la fata. Acum nu stiu ce sa zic. Temperatura nu fac, mai mult de 36.6 nu am.