| TreiSurori a întrebat:

Hei.
De ieri ma doare in partea stanga a plamanului cu tot cu umar si partea din fata (sanul).
Oare de la ce poate fi? Vreau pareri nu `consulta un medic`.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| papusica987 a răspuns:

Buna
probabil ai tras curent, am patit si eu...
ma dureau ingrozitor plamanii.
nu am fost la medic mi-au trecut singuri...:*

14 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Daca afli din alte parti posteaza si aicia vreau sa aflu. Urmaresc intrebare

| TreiSurori explică (pentru zahy):

Si tu simti la fel?tongue

| zahy a răspuns (pentru TreiSurori):

Eu am dureri pe partea stanga in zona inimii durerea o simt din spate puternic pana in fata, cand ma misc ma doare daca vreau sa fac gimnastica ma doare. cand stau drept e ca un junghi. Nu stiu poate e de la tigara cu rusine zic ca fumez de la 6 ani. Nu stiu dar eu cred ca este ( aripiuara de la brat) nu stiu cum se numeste. Dar umaru nu ma doare.

| TreiSurori explică (pentru zahy):

Aha! asa simt si eu!

si invata sa scriiii :-l, urasc cei care au greseli.

| iamy a răspuns:

Cumpara-ti de le o farmacie naturista un ''gel de arnica'' Este minunat pentru dureri musculare. Daca fumezi si tusesti mult eu cred ca acesta e motivul.Dar....totusi....e bine sa consulti un medic.Cancerul de plamani nu are simpome decat in ultima faza.Nu cred ca e cazul dar de ce sa nu fii prevazatoare?

| TreiSurori explică (pentru iamy):

Mersi mult, dar nu toata lumea care fumeaza mult tuseste rau.Depinde de om, bunica fumeaza de 40 de ani si nu tuseste.
Eu fumez de 3 ani dar maxim 6 tigari pe zi.
Multumesc frumos, oricum >big grin

| iamy a răspuns (pentru TreiSurori):

Sa cresti mare si sanatoasa.

| BeaAnny a răspuns:

Poi. zi la parinti! Daca nu stiu atunci odihnestete, punete in pat, relaxeaza-te!

| cristy3023 a răspuns:

Ai tras curent. o sa-ti treaca>.

| Anonimuss2 a răspuns:

Hey.pai ar fi 2 solutii:
1.ori ai tras curent, ai racit sau ceva de genu
2. fara suparare dar fumezi sau stai in preajma unora care fumeaza?

| TreiSurori explică (pentru Anonimuss2):

1.cam stau dezbracata si pe afara..nu imi place caldura.
2.da...fumez.dar nu mult big grin..si daca m-ar durea de la fumat.dc nu ma dor ambii?thinking