| Usefulaid a întrebat:

Hei! De la un timp cand stau in picioare, nu mereu, dintr-o data simt o palpitatie la inima, parca imi cade in jos si dupa imi revin. Oare de la ce ar putea fi? Ar putea fi grav? Am 23 de ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scade tensiunea, ca sa nu scada tensiunea brusc bea cafea,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e grav. Dar merită un consult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tensiunea, sau esti anemic. mananca sfecla te va ajuta mult, daca nu merge mergi la un medic cardiolog, ai putea lua si suplimente cu fier de la farmacie

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Ia vitamine cu zinc, fier, mănâncă ouă

| Usefulaid explică (pentru JuliaMariJuliaMari99920):

La analize fierul mi-a iesit mai putin cu 5 nr sub cat trebuia. O fii de aia? Desi doctor nu mi-a recomandat nimic

| Titan123 a răspuns:

Tensiunea mărită, ia-ți tensiunea

| Usefulaid explică (pentru Titan123):

O iau mereu si e buna

| Mohito a răspuns:

E posibil sa ai probleme cu tensiunea:
https://www.mediculmeu.com/......eriala.php

Daca te enervezi repede poate fi si tensiunea nervoasa:
https://www.mediculmeu.com/......rvoasa.php
https://www.esanatos.com/......a92967.php

Sper sa ajute.
Daca persista consulta medicul