| Anaa939839393 a întrebat:

Hei. De vreo 2 zile ma trezesc dimineata cu gatul foarte uscat si dureros la inghitire. Beau apa si oarecum trece le moment, apoi mai dureaza vreo cateva ore si trece cam de tot. Problema e ca ma ia cu o panica asa, cu o greutate la inghitire. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai racit si ai facut rosu in gît, ia strepsils ca te va ajuta

| Anaa939839393 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cam asahappy ca azi am scuipat gen sputa (flegma) galben asa…

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anaa939839393):

Da esti racită de aiaa ai scuipat galben ai puroi pe amigdalite bea un fervex fierbinte si stai la transpirat ia o aspirina si un paracetamol ia halat pe tine o caciula pe cap sa iti fie cald sa transpiri si maine dimnineata esti ok. sanatate multa

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil dormi cu gura deschisă, inhalezi aerul rece de peste noapte și ți se inflamează gâtul.
Sau poate că ești deja răcită însă nu a evoluat virusul.
Încearcă să bei un ceai cald

| carevaescu a răspuns:

Dormi cu gura deschisă.