| Iamnimeni2912 a întrebat:

Hei!
Doresc sa-mi pun aparat dentar (doar dintii de jos), din acela fix, metalic. Aveti idee cat costa? Si cam cat vor costa si vizitele lunare? Sa mentionez ca am 18 ani, corectia se va face mai greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Miri983 a răspuns:

Da,corecția se va face mai greu..Depinde de clinica unde vrei sa mergi, îți recomand dentestet dacă ești din București, o clinica extrem de buna cu medici excepționali și aparatura de ultima generație.Depinde de suma pe care vrei sa o investești, aici aparatul metalic pe o arcada costa 4800 lei, dar probabil gasesti și alte clinici bunicele cu prețuri mai accesibile.

| Ioanaandreea2635 a răspuns:

Nu iti poti pune doar jos, trebuie si sus sa vina la acelasi nivel dintii, duce la 20 milioane