| Loks a întrebat:

Hei! Duminica trecuta am mancat sarmale si m-a durut burta rau de tot in noaptea urmatoare.Luni am fost la un medic pediatru care m-a diagnosticat cu colita spastica si am facut si niste analize si mi-a iesit numarul de leucocite marit...12.500(4.000-10.000) dar eram si putin racit.Joi am repetat analizele la un alt medic pediatru si mi-a prescris antibiotic(Augmentin, Omez si Redigest) pe cand pediatrul care m-a diagnosticat cu colita spastica mi-a dat dicarbocalm si debridat.Pe mine m-a durut continuu joi, vineri si ieri o durere-arsura.Astazi am observat ca mi s-a mai atenuat oarecum.Ce pot sa am? Multumesc! A! Sa mentionez! Sunt si o fire mai vulnerabila si agitata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Ai o gastro-enterita infectioasa in curs de rezolvare. Primul pediatru ti-a dat tratament simptomatic si atat, al doilea ti-a dat un tratament care sa rezolve si cauza (infectia). Urmeaza tratamentul recomandat de cel din urma atatea zile cat ti s-a indicat.