| SatinEffect a întrebat:

Hei, eu mereu am avut un miros dulce. Pielea mea miroase dulce. Si daca transpir tot dulce. Azi mi-a zis cineva ca e simptom de diabet, dar daca era diabet de atatia ani nu aveam si alte simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nici vorba de diabet, la diabet ai cu totul alte simptome insotite de glicemie mare si in atatia ani daca era sa ai ceva fara sa tratezi iesea la iveala mai agresiv boala. Asa miroase pielea ta, n-ai ce face.

| Sophieka a răspuns:

Baga si tu in seama ce zice gura satului.

Nu cred ca e motiv de ingrijorare daca te simti bine. Daca vrei sa fi linistit/a, mergi pentru trimitere la medicul de familie.

Iti doresc sa fi bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirosul de la diabet e ca acetona, nu ai diabet stai liniștit

| MihaiSpeedster a răspuns:

Fă-ți analize.
Dacă pielea e dulce, ai mare noroc. Când îți faci cafea nu mai trebuie sa o îndulcești cu zahăr, bagi degetul în ea, amesteci de câteva ori, și gata, e îndulcită.
PS. Sunt unii care se prind mai greu, îi anunț că am făcut o glumă…

| SatinEffect explică (pentru MihaiSpeedster):

In plus nu trebuie sa mananc ananas

| Nelucojoc a răspuns:

Verifica-ti glicemia, o sa te anunte doctorii daca se banuieste ceva :-)