| anonim_4396 a întrebat:

Hei! kiss Obisnuiesc sa pun mult zahar in ceai. Dar am citit undeva ca ceaiul se bea fara zahar ca sa isi faca efectul. straight face Adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De obicei nu este bine sa consumi mult zahar, pentru sanatatea ta.Mai ales daca esti bolnava si faci un ceai de plante este bine sa il consumi amar.E mult mai sanatos.

| doctoressa a răspuns:

Buna! Ceaiul isi face efectul si indulcit.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Cu miere de albine e mai sanatos! zaharul creste glicemia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Traim in era informatiilor, insa in loc sa ne ajute acestea fie sunt contradictorii, fie sunt lacunare. Avem cantitatea in dezavantajul calitatii si de multe ori irelevanta. In mod normal e mai bine sa bei ceaiurile fara zahar. Dara daca stam un pic sa ne gandim ca traim intr-o atmosfera poluata de experiente nucleare, cu ploi acide, eruptii solare si alte minuni, ma intreb cat de "natural" poate fi si ceaiul pe care il consumam. Lasand reflectiile la o parte iti spun doar atat: daca consumi foarte mult zahar, mai bine incearca sa-l inlocuiesti cu miere. E mai benefic. Daca nu poti miere, macar zahar brun. Sper sa fie macar acceptabil raspunsul meu. Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inlocuieste zaharul cu mierea happy dar nu miere de la alimentara, ca nu e naturala. Ci cumpara din poata, de la taranii care au stupiwinking