| RadXx a întrebat:

Hei prieteni as vrea sa va cer un mic sfat si un raspuns la o intrebare ce ma macina mult sad anume 1 zii intreaga si jumatate mi-am simtit corpul ca si cum ar fi in iad adica,m-a durut capul parca imi bubuia,temperatura mare,durere de gat+dureri in zona umerilor extrem de mare durerea si in zona bicepsului si tricepsului+in zona cvadricepsului si gambelor,m-au furnicat venele si parca imi exploda capul si imi bubuiau venele si ma doare si in zona spatelui, nu am facut intindere dar nu stiu ce am, am 14 ani 1.75 si 70-75 kg, a inceput sa mi se "distruga"de tot gambele si muschii, nu stiu ce sa mai fac cryingsi furnicaturi peste tot si crampe nu stiu ce am crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gripa, dupa simptome.

| RadXx explică (pentru Brigaela):

Ce as putea face sa scap de durerile astea? este o gripa mai avansata sau normala?

| Brigaela a răspuns (pentru RadXx):

Nu stiuce fel de gripa este, dar daca durerile nu se amelioreaza cat de cat dupa 36 de ore, ar fi bine sa te vada un medic. pana atunci, multe lichide, pliculete de tip teraflu sau fervex, fara a depasi 1 gram de paracetamol la 13 ore, nurofen raceala si gripa alternativ (gen iei un policulet de fervex acum, peste 6 ore daca ai nevoie un nurofen, pestye inca 6 ore alt fervex), etc