| bbcsszone a întrebat:

Salut, fac sala in casa de vreo luna jumate.
Fac flotari multe cu membrele inferioare din ce in ce mai sus, din ce in ce mai greu. Am simtit ceva diferenta cam 2kg masa musculara de cand fac. Facand flotari imi atrenez muschii pieptului,tricepsului, umerilor si spatelui si pe langa asta mai fac si biceps cu ganterele. As vrea sa i-au un supliment nutritiv pentru masa. Ce mi-ati recomanda? Sunt destul de slabut. cam 58 KG la 1.76...

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa stii ca fara sala nu vin rezultatele asta am observat si eu, nu-i o avere sa mergi la sala

| Cosmin86 a răspuns:

Sala acasa? si vrei si rezultate? apuca-te de sah rolling on the floor

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare bbcsszone.Stiu ca nu este bine 58 KG la 1, 76 dar prima oara ai putea sa-mi spui ce varsta ai?

| bbcsszone explică (pentru PorcușorulDeGuineeaV):

20 fac acum, in Mai.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns (pentru bbcsszone):

Nu este bine, eu la 1, 53 am 58 kg(11 ani), stiu sunt cam gras, ca sa te ingrasi mananca mai mult seara si mananca niste dulciuri ca desert la pranz(nu prea mult ca faci diabet) si mananca mai mult la pranz.O zi frumoasa sa ai

| cristi1505 a răspuns:

Degeaba iei suplimente daca nu te duci la sala! Nu vei avea acelasi efect facand doar flotari acasa.Si mai ales ca tu ai zis ca faci multe laughing)).In general nu se fac multe repetari.10-12 repetari pe serie cu o greutate care nu iti permite sa sari de cea de-a 12-a repetare! In cazul flotarilor pune greutate in spate.

| bbcsszone explică (pentru cristi1505):

Nu m-am exprimat bine. Nu fac multe gen, 50-60... Fac cu picioarele pe pat, pe birou, sa fie tot mai grele, si intr-adevar nu fac mai mult de 10-12, ca nu imi permite.

| Serban_Alexandra_1997 a răspuns:

Sunt fele de fel de batoane pentru asta