| Andruta99 a întrebat:

Hei! Stiti cumva după cat timp este considerată "vindecată" o operație la san? Am fost operată în urma cu 4 luni, a fost un fibroadenom însă acum am niste dureri teribile, care se întind si pe mana. Cedează la Diclofenac doar pe loc, dr la eco a spus că e doar un proces inflamator. De ce mă doare asa, oare chiar sa nu fie vindecată si daca da, cum să mai ameliorez durerile?
Multumesc! Sanatate!
Cu stima,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi URGENT inapoi la control la medicul care te-a tratat /operat!

| Andruta99 explică (pentru Bula):

Am mers luna trecută pentru ca aveam aceleași dureri. însă a spus doar ca este un proces inflamator si atat. Si eu nu mai pot de dureri. i-am scris si un mesaj însă nu mi-a răspuns, nu vreau sa o stresez. Este un medic cu renume..insa nu mai pot si nu stiu ce sa fac.

| Bula a răspuns (pentru Andruta99):

Ai dreptul sa mergi si la un alt medic, mai ales daca problemele continua.