| julia0123 a întrebat:

a folosit cineva vreun tratament impotriva caderii parului de la Kallos? mai exact : Tratament pentru par CAROTA SERICAL1000ml
– recomandat pentru păr gras. Stopează îngrăşarea părului, lăsându-l mai moale şi curat o perioadă mai lungă. Folosirea pe o perioadă îndelungată poate stopa căderea părului.

Asta am gasit pe net dar nu stiu daca va functiona. Imi poate spune cineva daca este bun? sau vreun alt tratament? alta gama? dar fara cele preparate acasa! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Incearca produse dermatoscosmetice impotriva caderii parului (le gasesti in farmacii). http://www.i-medic.ro/boli/alopecia-sau-caderea-paruluicalvitia