| Gia19 a întrebat:

Acum o saptamana si ceva mi-a venit menstruatia si chiar daca stiam ca nu e bine sa intri in apa eu tot am intrat (eram pe plaja)... am intrat in apa, am stat in apa o ora si ceva am inotat pana nu am mai putut laughing) in fine... dupa ce am iesit din apa trecuse vreo 20 de minute, trebuia sa ajung acasa si dintr-o data m-a luat o durere de burta incat nici in picioare nu mai puteam sta. imi venea sa tip ca o nebuna de durere!
am ajuns la spital si m-au internat pentru 3 zile, mi-au facut analize si nu mi-au gasit nimic ciudat (mai m-au tinut si 3 zile in spital asa fara rost, si nu sunt acel gen de persoana care se plange de durerile menstruale pentru ca chiar nu am probleme ) eu cred ca a fost din cauza menstruatiei, dar tot nu inteleg, de ce asa durere?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Buna! Se mai intampla ca medicii sa nu stie ce ai avut, dar se mai intampla si sa nu isi fi dat interesul sa afle pentru ca nu li s-a bagat banutul in buzunar sau poate aparatele care dau rezultatele analizelor sa fi dar valori gresite din cauza ca nu sunt calibrate corect. Ce poti face tu este sa mergi la medicul de familie s sa ii ceri trimitere pentru a face o noua serie de analize pentru a fi sigura ca nu a scapat ceva celor din spital. Daca si a 2-a oara ies la fel atunci inseamna ca a fost doar o reactie de moment a organismului tau si alarmeaza-te doar daca recidiveaza! Multa sanatate! :*

2 răspunsuri:
| amelicika a răspuns:

Organismul e imprevisibil si daca stiai ca nu se poate de ce ai intrat! asta ti-a fost rasplata

| Gia19 explică (pentru amelicika):

Dar am mai intrat si alta data, dar tot nu am avut probleme. insa ai dreptate ..asta mi-a fost rasplata straight face