| stropuletz a întrebat:

Hei TPU... Alaltaieri (9.06.12) m-a muscat un catelus maidanez al unui prieten de nici 2 luni. cam 1 luna jumate. Coltii nu au intrat tare doar m-a zgariat si a curs putin sange, si am dat imediat cu spirt. Maine ( 10.06.12) merg sa fac vaccinul ala tetanos sau cum se numeste. E posibil sa se intample ceva daca nu l-am facut pana acum? Funda la cel mai de ajutor raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Antirabic,desi nu cred ca aibe catelusul asa ceva,totusi daca este turbat un animal si musca omul, si nu face vaccinul antirabic, se moare, fara gluma, dar nu as crede ca este turbat un catel care are stapan

| stropuletz explică (pentru Felys):

Deci TURBAT nu e, tot neam jucat cu el si si l-am prins de urechiuse si s-a enervat saracu happy nu are cum sa fie turbat fiindca e foarte linistit. numai cand neam jucat si l-am prins de urechiuse a muscat happy

| Felys a răspuns (pentru stropuletz):

In cazul asta nu ai de ce sa iti faci probleme, toti cateii musca pentru ca ei se joaca, nu baga in seama muscatura aia, nu vei patii nimic

5 răspunsuri:
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Poate nu ti s-a intamplat nimic daca are toate vaccinurile

| David5000 a răspuns:

Din cate stiu eu, anti-tetanos se face cand te zgarii in ceva ruginos si intra in organism...dar in fine, nu cred ca se va intampla ceva

| stropuletz explică:

Felys a primit funda fiindca m-a ajutat cel mai mult, totusi multumesc si pentru celelalte raspunsuri.