| AdriiPopescu a întrebat:

Hei TPU, am 14 ani, 1.57 si 63kg si as mai vrea sa slabesc pana incepe scoala.
Imi puteti da si mie exemple de exercitii pentru coapse si abdomen care dau rezultate? Coapsele le am mari si abdomenul nu e foarte mare, dar e. laughing
Ps: Mananc zilnic mere, caise, nectarine, cateodata beau apa cu lamaie si nu mananc dupa 6 seara. Am mancat o data de la fast-food si mi s-a facut rau acum vreo 2-3 ani si de atunci nu mananc de acolo.
Multumesc frumos, dau funda ♥

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa faci cat mai mult sport. Aici depinde de tine... poti alege alergarea,tenis, volei... orice sport care sa iti solicite corpul. Mai apoi, alimentatie echilibrata. Daca tai brusc suplimentele necesare organismului, o sa ai o surpriza neplacuta. Pentru coapse, iti recomand bicicleta.Cat mai mult. Si in acelasi timp, o sa lucrezi si abdomenul. Mersul pe bicicleta la un nivel mai intens sau pe pante abrupte. Si daca vrei un plus de ajutor, iti recomand sa faci sauna, daca ai posibilitatea. Te ajuta foarte mult. Elimini toxinele din corp, arzi o parte din grasimi si ajuta la respiratie. happy
Succes!

1 răspuns:
| Gabitzu246 a răspuns:

Trebuie sa faci cat mai multa miscare, absolut orice, coboara trepte urcale, etc.atata timp cat transpiri este in regula, dar ai grija sa nu mananci bauturi acidulate, bea cat mai multa apa.Nici sa nu iti treaca prin cap sa te duci la sala, inca esti la o varsta frageda si daca te duci la sala te fortezi prea mult deodata si risti sa faci hernie etc.