| Sahara1900 a întrebat:

Hei TPU, am 45 kg si 1, 63,13 ani, faza e ca nu mai trec de 45 de kg chiar daca eu mananc foarte mult, am 3 mese zdravene pe zi! E vreo problema hormonala? Mentionez ca nu am vreo problema medicala din cate stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mitzok a răspuns:

Ai intrebat-o macar daca are stari de neliniste sau anxietate, respirat greu, transpiratii excesive? Nu trebuie sa dai un nume de boala doar pentru ca asta este un simptom, cred ca daca nu mentiona hormonii nici nu mai spuneai de asta, urat cu tpul asta

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,e o boala metabolica, cel mai probabil hipertiroidism.
Mergi la un consult endocrinologic!

| Sahara1900 explică (pentru mitzok):

Sunt mai ingrijoarata de fel dar asta nu ma afecteaza atat de tare, nu am vreo depresie sau ceva, asa e firea mea!

Aia cu neliniște și respirat greu, așa sunt eu uneori, am 29 kg, 1.49 și 12 ani oricât as mânca nu ma pot îngrășa ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off... Alții se îngrașă din orice si tu poți manca cât vrei și nu te îngrași. Lasă asa cum ești, trebuie sa fii foarte fericit cu asta.

| mitzok a răspuns (pentru Unknown192743):

Mai ai timp sa te dezvoltiwinking