| TheRedJumpsuiteApparatus a întrebat:

o sa trec direct la subiectbig grin! am 14 ani sunt baiat si as vrea sa ma apuc de facut abdomene, mentionez nu sunt gras si am un abdomen plat, problema e asa..toti prietenii mei au patratele si as vrea si eu. am gasit un video pe youtube destul de bun insa nu stiu ce si cum trebuie sa manancsad spuneti-mi ce nu trebuie sa mananc pentru a avea patratele, si ce trebuie sa mananc pentru a le mentine! va rog frumos, fara baza pentru mine e important. FundaVOT!

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

In legatura cu alimentatia in mod normal trebuie sa mananci putin si des (3 mese principale si 2 gustari)
fara dulciuri fast food sucuri acidulate cipsuri mezeluri grasimi prajeli.
acum depinde sunt persoane care oricat ar manca nu se ingrasa si daca esti una dintre ele cred ca te poti rezuma doar la sport.
poti sa faci sala. iti faci un abonament si poate chiar sa mergi impreuna cu prietenii tai. daca nu atunci ori iti cumperi niste gangtere si faci acasa abdomene si lucrezi si cu ele ori in parc alergat si multe abdomene.
in principal exercitii care sa solicite muschii abdominali.
bafta tongue

| TheRedJumpsuiteApparatus explică (pentru PrecioussGirl):

Asta am intelesbig grin fac fotbal de 7 ani...si inca ma tin de antrenamente dar poti sa imi spui cu exactitate ce trebuie sa mananc cat mai des si ce nu? pls FUNDA

| PrecioussGirl a răspuns (pentru TheRedJumpsuiteApparatus):

Pei mananci din toate ca daca e pui accentul pe un anumit fel de mancare ti se cam acreste.
fiind vara cat mai multe salate si fructe. big grin
si incearca sa nu suprapui mancarea cu fructele... dupa ce papi mai lasa 1-2 ore apoi mananca niste fructe altfel tot ce ai papat o sa fermenteze.

3 răspunsuri:
| Yukiiyuu a răspuns:

Pai in primul rand patratelele se obtin facand sport...si da si manacnd sanatos. Eu sunt fata si nu stiu sigur. Ar trebui sa te apuci de sport si sa incerci sa ai o dieta echilibrata ce sa contina multe vitamine, proteine..etc
Si incearca sa elimini mancarea nesanatoasa tongue
Sper ca te-am ajutat big grin