| anonim_4396 a întrebat:

Cum pun si eu cateva kilograme pe mine?

Is omul scobitoare cand te uiti la mine, stiu ca normal raspunsul ar fi sa mancanc cat mai mult, dar fac asta de cativa ani si nu se vede nici un efect. Mananc si 4 mese intregi pe zi si nu ma ingras, sa fie vreo problema medicala ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e o problema medicala, desi nu ar strica sa faci o verificare.
Insa asa e felul tau: de,, scobitoare". Si eu mi-am propus sa ma ingras 4 kg, si de faot am mai slabit 2? Cred ca pur si simplu nu poti sa te ingrasi.
Ai putea sa iti faci o,, dieta" scrisa de un nutritionist. Doar ca trebuie sa o reapecti. Ceea ce inseamna ca dimineata o sa mananci numai terci, si tot asa. Daca vrei sa te ingrasi natural. Daca vrei cu grasimi si altele, poti manca dulciuri la greu, dar nu cred ca-si va face efectul

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi stilul de viata, si asta foarte lent si natural, astfel incat corpul sa aiba timp sa raspunda bine la asta. Incepe sa mananci mai mult alimente bogate in grasimi, unt de arahide, seminte, carne de porc. Ma tem putin de faptul ca si daca reusesti sa te ingrasi tot o sa revii inapoi. Este greu sa te opui corpului.

Eu am un corp foarte maleabil, pot sa ma ingras, sa slabesc, sa pun masa musculara cam orice vreau, este super cand poti controla ce se va intampla.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Apuca-te de sala si pune muschi.

| Adi88 a răspuns:

În principiu pentru a te ingrasa trebuie sa mănânci mai multe calorii decât consumi ca sa se pună. Acuma să știi că pastele făinoase au cele mai multe kalorii adică glucidele. Depinde de tine dacă vrei sa pui grăsime sau mușchi, pentru mușchi clar trebuie sa bagi și proteine multe în alimentație și sport. Bafta

| RaulAlmășan a răspuns:

Păi încearcă să mănânci mult si in același timp să iei si proteine.
Recomand Gfx8
Si poți de trei ori pe săptămână ridici greutăți, fiindcă așa stimulezi producția de testosteron, si va fi imposibil să nu pui nimic pe tine.
Îți trebuie si voință.

| ElaIliesi a răspuns:

Acum ai un metabolism care arde repede tot ce mananci iar creierul tau are setata o anumita greutate ca buna pentru tine. Ca sa te ingrasi trebuie sa "strici" aceste lucruri, ceea ce poate fi periculos... Dar daca vrei sa o faci trebuie sa ai zile in care mananci foarte putin si zile in care mananci foarte mult, altfel incat corpul tau sa creada ca treci printr-o perioada de infometare atunci cand mananci putin, si atunci cand incepi sa mananci mult sa inceapa sa isi faca depozite. De asemenea trebuie sa lucrezi la psihic. Intre flight si fight, cele doua tipuri de personalitate, modul in care reactioneaza oamenii slabi este de obicei flight, motiv pentru care creierul te mentine slab, sa poti fugi in caz de conflict. Daca iei niste cursuri de autoaparare si te obisnuiesti sa infrunti lucrurile, adica sa intri in modul fight, si corpul va depune mai mult, deoarece vei avea nevoie sa fii puternic sa te aperi.

| TeoCata1804 a răspuns:

Incearca sa mananci mai multa carne in principiu porc pentru ca este o carne bogata in grasimi. Poti incerca si dulciuri dar nu in exces ca pe urma o sa dai de alte probleme.Incearca sa mananci chesti ce contin grasimi.