| AndradaElisa a întrebat:

Am caninii crescuti in sus, foarte sus fata de ceilalti dinti. aproape de extremitatea gingiei. E nevoie de aparat dentar sau de extractie?
FUNDAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aparat dentar. Doamne fereste sa-i scoti daca-s buni!

| AndradaElisa explică (pentru Salontanul):

Asa mi s-a mai spus deoarece sunt foarte sus...

| WhiteLife a răspuns:

E nevoie de aparat denatar numai daca ii vrei drepti si e nevoie de extractie numai daca vrei sa ramai stirba. Si eu am avut ambii canini sus, acum ca am aparat s-au indreptat. Oricu, niciun dentist nu o sa-ti scoata dinti sanatosi. Si daca te duci la un ortodont o sa iti zica ce si cum.