Întrebare recomandată | Alexandra145 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de un aparat dentar fix, insa ma intereseaza preturile ( de preferat in Targoviste ). Multumesc anticipat!
Dau funda.:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iustinboss a răspuns:

Preturile pleaca de la 400lei-1. 000lei

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pleacă de la 500 ron.
Nu aici trebuia să postezi întrebarea, ci la secțiunea Sanatate.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Aparatul dentar al fiicei mele a costat 1600 RON.

| BiuL a răspuns:

Initial intrebarea a fost postata la o alta categoria, si ULTERIOR a fost mutata la categoria "sanatate".

Răspuns utilizator avertizat
| cυρcαкє a răspuns:

Bună. happy

Păi eu mi-am luat un aparat dentar mobil, și a costat 300 ron. Deci un aparat fix ar trebui să coste mai mult, dar sigur costă peste 500 ron.
Cel mai bine ar fi să te duci tu singură să vezi, sau să cauți în orașul tău un cabinet stomatologic pe internet, e posibil să scrie.winking

Pa, pa. wave

| CannbalCorpse a răspuns:

Şi eu am avut, doar că am avut mobil, preturile incep de la 300 ron şi pot duce pana la 3000 lei. Sper că te.am putut ajuta. O seară bună.

| myruna2012 a răspuns:

Pai stiu din propia experienta.
Depinde cat de lata sau stransa este gura ta.
Cred ca prima oara o sa trebuiasca sa iti iei unul mobil (care se da jos)
Apropo aparatul fix costa cam 1.000 lei

Funda?

| xLove a răspuns:

Eu inainte sa-mi pun am fost la un dentisc care mi-a spus ca pretul variaza intre 200 lei si 100.000 lei.

| loveisfreedom a răspuns:

Si eu am de 2 ani si am dat pe el 15 mil, dar dupa ce il dai jos pe cel fix mai trebuie sa pui altul de mentinere de 500-800 lei.deci cam in jur de 20-30 mil doar pe aparat.de reparat dintii si de pus plombe nu este inclus in pret, cand iti pune aparatul nu trebuie sa ai nici o carie.

| Sindy02Marty a răspuns:

| ionutz20cm a răspuns:

200lei

| stefastef a răspuns:

Buna...un aparat dentar fix ar putea ajunge la 10 -15 milioane happy

| EduardVikingul a răspuns:

Undeva la 45eur, depinde la ce fierar ti-l faci

sursa: taica-miu e doctor

| alexandra691 a răspuns:

Buna:* si eu am aparat dentar fix si am dat pentru montat 18 mil (9 mil pentru fiecare arcada) plus sedintele, care sunt in jur de 25-30, odata la o luna, o luna jumate si costa 1 mil.

| muzafrumusetii a răspuns:

159 de lei

| T2nkd a răspuns:

Am avut doar sus si te ajunge de la 20 milioane in sus. Acum depinde cat e de grav sau cum e dentistul.

| BombonicaSuperGirls a răspuns:

Sa iti spun o chestie. Daca vrei un aparat permanent[ de 2-3 ani], costa cam 1000 de euro.big grin Depinde si la ce medic il faci. Cere sfatul unui medic stomatolog din localitatea ta, iar el te va indruma la un medic specialist, care se va ocupa de aceasta problema. Bafta.

| Botea_Carmina_1990 a răspuns:

Depinde la ce nedic stomatolog ti-l pui, si din cate stiu ar trebui sa iti pui mai intai unul mobil, in legatura cu pretul eu de exemplu am dat 2000 de lei.
Funda?