| IamCorina041996 a întrebat:

Am nevoie urgenta de un sfat. Azi-noapte in seara de revelion, m-am distrat, am dansat fff mult, extrem de mult si am si baut putin. Problema este ca am combinat bauturile iar astazi de dimineata m-am trezit cu o stare de rau. Dureri musculare in tot corpul, absolut tot corpul. Imi trecuse starea de rau. Pe seara am zis sa beau un Coldrex pentru a-mi diminua cat de cat durerile musculare, dar mi-a fost si mai rau. Durere de stomac si burta la apasare, balonare, stari de greata. Mentionez ca ma dor toti muschii si ametesc in continuare!
P.S: cred ca 4 ore nu m-am oprit din a dansa.
Deoarece am dureri musculare in tot corpul, asta sa fie cauza starii de rau?
Ce imi recomandati? Nu stiu ce sa mai fac. Am o stare de neliniste!
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut febră musculara cum ai rezistat sa dansezi 4 ore? Ai dansat pe tocuri? Si cel mai rau lucru de ce ai combinat bauturile? Este urît sa vezi o femeie beata, groaznic, acum stai frumos in pat sa lasi corpul sa se refaca, te dor muschii de la efort, gindeste te ca daca nu îi antrenezi zilnic muschii se incordeaza, si acum ca ai avut ocazia sa faci efort prein dans i ai solicitat in special picioarele, roaga ti prietenul sa i ti faca masaj sa te relaxezi sa i ti revii, multa sanatate, si numai bea, maninca sa nu i ti scada glicemia ca asta dă ameteli dureri de cap, bea multa apă sa te hidratezi, ce varsta ai? Sanatate multă.

| zilog a răspuns:

Iti recomand sa nu mai bei niciodata in viata colrex si sa le spui tuturor prietenilor tai sa bea FERVEX nu colrex.

Acum mergi la farmacie si cere ser pentru remineralizare sti efarmacista pentru ca sunt multi betivi pe planeta ascesta asca ca eu cred ca nu exista farmacie care sa nu aiba lucruri pentru reminearalizare

sau poti sa cumperi un complex din ala cu ulte vitamine si multi minerale
cu multe minerale

https://www.fitermanpharma.ro/produse/emetix-hangover-plicuri/

https://zoso.ro/alka-seltzer/