| Larisamonica a întrebat:

Ma simt slăbită, când ma ridic din pat amețesc parca am o stare de neliniște, câteodată ma ia și stări de rău, de la ce o fi oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Să fie cumva de la asta? Desi e cam devreme.
https://www.tpu.ro/......ice-ca-sa/

| dullcat a răspuns:

Buna.Pot fi foarte multe cauze.Ar fi intelept sa mergi la medic pentru a afla exact.

| blackann a răspuns:

Anxietate

| 4evergentleman a răspuns:

De un psiholog ai nevoie

| ValentinMihai78 a răspuns:

Litorsal, sunt efervescente, pot fi o soluție. Poate fi o deshidratare datorită căldurii, activitatea pe care o aveți, o hrănire nesănătoasă!

| IlieLu a răspuns:

Una dintre cauzele posibile este hipotensiunea ortostatică, care înseamnă o scădere bruscă a tensiunii arteriale atunci când te ridici în picioare. Mai poate fi deshidratarea sau bineinteles lipsa somnului adecvat. Cel mai bine consulti un medic ca sa primesti un diagnostic. Multa sanatate!

| Baby200m a răspuns:

Si eu mai am stāri de genul.
Uneori mai iau calciu, magneziu si zinc, însā mi le-a dat medicul.
Te sfātuiesc si pe tine, sā mergi la un control de specialitate, pentru a afla CAUZA...mai iesi la aer, fā miscare...Nu sta ÎN PAT CA SĀ ZACI.
Mānâncā mai multe verdeturi acum, pentru a avea energie, consumā cel putin 2 l de apā pe zi.
Multā sānātate!?