| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU kiss. Am o intrebare. Eu am 13 ani. Mie a inceput sa imi creasca patul pubian de 2 ani, cel axial de 1 an si sanii au inceput sa mii se dezvolte cam tot de 2 ani. Secreti vaginala imi vine de 1 an si 2-3 luni... intrebarea este "Cand ar trebui sa imi apara ciclul menstrual?". mersi ^_^ Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EviLL a răspuns:

Primul semn ar fi durerea de spate si durerea de burta, daca simti ca te doare din ce in ce mai des probabil inseamna a iti va veni in curand.

| SMILE1234 a răspuns (pentru EviLL):

Pai in ultimul timp, chiar ma foare spatele cam des. si burta

9 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

O sa iti vina la timpul lui,
nu e o placere sa ai ciclu menstrual. are o gramada de lucruri enervante, dureri miros neplacut.
nu te speria multor persoane le vine ciclul chiar si la 18 ani.

| Fatamuntilor a răspuns:

E posibil in doua -trei luni.
E timpul sa ai o discutie cu mama ta despre asta pentru ca sunt o multime de lucruri de stiut.Vei deveni domnisoara in curand.

| PreaTareღ a răspuns:

E posibil in 2 luni.

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Daca te mai doare si burta si spatele, maxim in 2 luni o sa-ti vina "norocul" laughing

| dani2404 a răspuns:

Foarte curand, e ciudat ca a intarziat, dar fiecare se dezvolta diferit.

| 德尼莎 a răspuns:

Daca chiar esti nerabdatoare nu mai ai asa de mult timp de asteptat. Daca observi ca ai dureri de spate, de burta si de sani sau (la unele persoane) iti apar cosuri atunci in scurt timp iti va veni menstruatia. Cand se apropie din ce in ce mai repede sa iti vina vei vedea ca pe chiloti iti va veni o scurgere de culoare maronie atunci e clar ca mai trebuie sa astepi doar cateva zile. Bafta ^^

| LarisaA20L a răspuns:

In primul rand te va durea burta si spatele, iar in al doilea, rand posibil sa-ti apara si cateva cosuri pe fata.

| LarisaA20L a răspuns:

In primul rand, te va durea burta si spatele, iar in al doilea rand, psibil sa-ti apara si cateva cosuri pe fata, nu mai ai mult pana atunci.