| MonstruletulDinBomboaneExpirate a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care au apelat la extracția măselelor la medicul stomatolog. Mi-a crescut o măsea peste cea de lapte, iar acum mă voi duce să mi-o scot pe cea de lapte. Are cineva idee dacă doare? Vreau să știu dacă are rost să-mi fac griji sau nu. Mulțumesc anticipat! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Stai liniștit totul o să fie bine!winking o să te doară puțin dar apoi nu mai simți nimic.
Chiar nu ai de ce să îți faci griji.winking

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Nu doare, maseaua este exact ca oricare alta, putin mai radacinoasa dar iese repede!

| MonstruletulDinBomboaneExpirate explică (pentru aditimus):

Dar ea se mișcă pentru că a crescut cealaltă peste ea, doar într-o parte, astfel că ea se ține foarte, foarte bine de gingie în partea dreaptă (da, știu, nu contează partea, mă rog...). Deci, perspective noi? happy

| Latinmoon a răspuns:

Te va durea un pic insa tu trebuie sa fi curjos!winking