| Anonimaa27 a întrebat:

Am o problema, imi este foarte (extrem) de frica de dentist. Ma puteti ajuta cum sa scap de ea?/

Dau funda si vot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dentistul o sa stie cum sa te ia, pur si simplu va fi mai dragut el decat operatiunea in sine, nu, sincer, o sa iti bage mana cu manusa roz latex odata cu mana manusa albastra a asistentei in gura si ai sa le omori pe amandoua cu saliva distructiva plina de acid clorhidric

| Madayna a răspuns:

La fel de frica imi era si mie, prima vizita a fost groaznica. Cat am asteptat sa intru, mi se facuse rau doar de la miros, imi era greata, a fost cumplit. Norocul meu a fost sa gasesc un dentist cu multa experienta si rabdare, astfel ca incet incet am inceput sa ma obisnuiesc. Trebuie sa gasesti un medic cu experienta ca sa poata avea rabdare cu tine.

| γиαჯ a răspuns:

Păi, nu trebuie să-ți fie frică. Dacă ai nevoie de un consult, când te așezi pe scaun gândește-te la ceva vesel sau ceva care să te liniștească. Nu te omoară, stai liniștit/ă și dentistul știe cum să-ți vorbească să nu îți fie frică. happy