| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.

Am scurgeri vagianale in fiecare zi, si as vrea sa port protej-slip.

Tocmai am facut si analize si mi-au iesit bine, nu am nici-o infectie.

Vad ca secretia e alb-galbuie, dar nu miroase urat sau am mancarimi.

(scria pe net daca e galbuie iti va veni menstruatia ) E adevarat?

Dau fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Onixuţa a răspuns:

Cel mai probabil îţi va veni de curând. Câţi ani ai?
Cred că dacă nu ai avut nici ciclu nu ai o infecţie. Dacă este din ce în ce mai nuanţată scurgerea, te-a ''însemnat". happy
E bine să îţi vină ciclul, nu te speria, asta îţi dovedeşte feminitatea şi fertilitatea. :**

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Nu...Vaginul tau este excitat, probabil fiind post ai facut o pauza de la viata sexuala. Dupa post poti sa iti reiei viata sexuala, astfel incat vaginul tau va fi alimentat destul, si astfel iti va disparea si acele scurgeri.

| CudiDaKid a răspuns:

Eu zic sa mergi la ginecolog si eu am scurgeri vaginale care le credeam normale pana cand am mers la ginecolog pentru un consult si mi-a zis ca am o infectie

| Onixuţa a răspuns:

Bună! :*
Şi eu am problema asta. Ai dureri ovariene?
Poate organismul tău semnalează menstruaţia printr-o colorare a secreţiei vaginale. Din gălbui devine roşu? Sau poate este o infecţie cu puroi - eu asta am avut. Dar dacă nu a ieşit infecţie este okay, dacă nu miroase urât nu e un semn către o alarmare urgentă.
Probabil aşa reacţionează organismul tău la începerea zilelor cu "musafirii nepoftiţi".
Aşa a fost de la bun început sau de ceva timp?
Ai ciclul regulat?
Răspunde-mi te rog ca să te pot ajuta complet. Multă sănătate! :**

| Lariiiiiiii a răspuns (pentru Onixuţa):

Inca nu am avut prima menarha

| Onixuţa a răspuns (pentru Lariiiiiiii):

Cel mai probabil îţi va veni de curând. Câţi ani ai?
Cred că dacă nu ai avut nici ciclu nu ai o infecţie. Dacă este din ce în ce mai nuanţată scurgerea, te-a ''însemnat". happy
E bine să îţi vină ciclul, nu te speria, asta îţi dovedeşte feminitatea şi fertilitatea. :**