| Stamate_Iulia_1990 a întrebat:

Urgent -Pot folosii Clotrimazol la intrarea in vagin? infectie nu am pentru ca nu miroase urat si nici scurgeri! doar cat ca am mancarimi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te mai "trata" AIUREA ( până nici măcar NU ştii ce ai )!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie genitală/vaginită, probabil o CANDIDOZĂ!

TREBUIE să mergi la GINECOLOG : o să-ţi facă un test de secreţie vaginală ( "lamela" ) şi va identifica microbul/tipul infecţiei - în funcţie de asta îţi va prescrie şi tratamentul necesar/adecvat.

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Okkultist a răspuns:

Va sugerez sa vizitati of armacie si sa folositi altceva. Desi s-ar putea nu va recomand. Cauzele pot fi multipe si cred ca sunteti constiienta de asta. Va recomand o farmacie mai cunoscuta in orasul dumneavoastra pentru a gasi niste farmacisti competenti. Nu este o rusine, cereti pentru altcineva daca...
O zi frumoasa, sper ca v-am ajutat asta in urma informatiilor oferite de dumneavoastra!

| DumiY a răspuns:

Buna!
Si eu am avut mancarimi cu ceva timp in urma.
Am fost la farmacie si farmacista mi-a recomandat LOMEXIN crema.