| Angeloangeli a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare. As vrea sa slăbesc, am 15 ani si am 85 de kg 1.75, puteți sa imi recomandați o dieta ceva, ce as putea sa mănânc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani poti slabi foarte usor, daca te apuci de un sport si-l practici zilnic, renuntand totodata la: paine, produse de panificatie, paste, pizza, cereale, sucuri si dulciuri.
La 15 ani si 1.75m ar trebui sa ai 65kg.

| Angeloangeli explică (pentru Violleta2022):

Fac box frate, dar acum am plecat din tara, si nu am nicio sala pe aici, si am luat câteva kg si mi e greu

| Violleta2022 a răspuns (pentru Angeloangeli):

Taie: dulciurile, painea, cerealele si sucul.

| Ufkhjdksh a răspuns:

Eu îți recomand clinica KiloStop. Acolo vei găsi nutriționiști profesioniști care îți vor face o dieta in funcție de ceea ce preferi sa mananci. Ei îți vor schimba stilul de viața. Eu am fost la ei și am slăbit 16 kg in 3 luni