| StefaniaJess a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare daca am terminat folia de anticonceptionale marti si astazi este vineri seara si nu mi.a venit menstra am motive sa ma igrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul ginecolog te poate ajuta, ce vârstă ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate suferi de dereglări hormonale, de aceea consultul medicului trebuie facut de urgenta.

| StefaniaJess explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai chiar am tiroida si pe langa asta am si niste chisturi ovariene nu foarte importante. Endocrinologul mi.a recomandat sa i.au anticonceptionale. Si nu stiu de ce nu mi.a venit inca menstra...e ciudat. Sunt sanse sa raman gravida sau ceva? Eu stiu ca am luat bine anticonceptionalele, la fiecare ora in fiecare zi. Si de asta e ciudat

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru StefaniaJess):

Ai inceput viata sexuală? De cand? faci sex cu sau fara prezervativ? Sanatate multă.

| StefaniaJess explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da,am inceput de 1 an si am avut doar un partener cu care am facut si fara prezervativ. Si fara prezervativ fac de cand am luat anticonceptionalele dar nu a terminat niciodata in mine.

| floryn1993 a răspuns:

Nu neaparat omul nu are motive de ingrijorare, mai ales in situatia de aceasta natura // happy