| Afsdghvcs a întrebat:

Hei TPU, are ceva daca ma culc cu castile pe urechi cu sonorul la mijloc pentru ca stau la internat si nu prea pot dormi din cauza ca sforaie un baiat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sonorul în timpul somului nu lasă creierul să se odihnească cum trebuie și în timp vei resimți asta.

| LPCTSTR a răspuns:

Cam da.
De ce nu folosesi dopuri de urechi?
Sunt undeva la 3-4 lei si-s si reutilizabile.

| Bizon95 a răspuns:

Dopuri de urechi, reduc zgomotul serios si sunt mult mai bune ca ideea de mai sus

totusi, ideea de mai sus poate fi imbunatatita sa fie sigura:
pui un playlist care se termina in 20-40 minute, moment in care dupa ce adormi nu iti mai strica auzul

| Ineys a răspuns:

Ce dopuri ce caști? 2 palme la băiatul care sforăie. Sa se duca la medic. De obicei sforăitul e si o problema medicală. Nu trebuie sa i suporți tu sforăitul. Sau spune i sa aștepte până adormi tu și-apoi sa se culce și el.

| Denisa0954 a răspuns:

Pe termen lung iti va scădea auzul

| acerr a răspuns:

Da,nu e bine, creierul are nevoie de liniste, cumpara dopuri de la farmacie, nu tine tel sub perina