| mariaapopei2002r a întrebat:

Menstruația trebuia să imi vină pe 16 octombrie si de fapt a venit pe 19. Mentionez ca pana acum nu am avut ciclul niciodata regulat, fluxul era mediu de 5-6 zile, uneori abundent iar de data aceasta fluxul a fost ceva mai redus si a tinut 3 zile. Credeti ca este vreo sansa de sarcina si aceasta sa fi fost scurgerea de implantare? (Nu am intretinut contact sexual, dar am atins zona avand lichid seminal uscat pe mana).
PS: nu am avut alte simptome in afara de menstruatia mai scazuta cantitativ

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In momentul in care se produce procesul de implantare a ovulului fecundat in tesutul endometrial, in unul din 6-8 cazuri poate sa se produca o sangerare extrem de slaba sub forma a cateva picaturi de sange care se desfasoara pe o perioada de cel mult/maxim cateva ore.
Fiindca in cazul tau sangerarea menstruala s-a manifestata si s-a desfasurat pe o perioada de 5-6 zile, se poate afirma/aprecia cu certitudine ca a fost o menstruatie autentica. De altfel conform informatiilor precizate '' (Nu am intretinut contact sexual, dar am atins zona avand lichid seminal uscat pe mana).'' intr-un astfel de caz/conditii formarea sarcinii practic este IMPOSIBILA in proportie de peste 99%. Multa sanatate!

| mariaapopei2002r explică (pentru corbulalbrosu):

Sangerarea a fost de 3 zile, de obicei era de 5-6 inca acum a fost doar de 3, acesta era motivul care ma ingrijora

| Andreeush a răspuns:

Dacă era vorba de sângerarea de implantare ai fi observat doar câteva picături de sange.

| mariaapopei2002r explică:

Din cate stiam raspunsurile la misto, irelevante, sunt interzise pe platforma