| BruneTTe a întrebat:

Aveam planificat ca azi sa-mi fac niste analize (Iau Roaccutane si trebuia azi sa-mi fac analizele care se dau in mod normal).
Daca mi-am inceput ziua cu nervi inimaginabili,ar fi indicat sa mai fac analizele?
Ce analize? : TGO, TGP, creatinina, glicemie, uree,acid uric,hemoleucograma, colesterol,trigliceride.
Din cauza stresului si al nervilor e mai bine sa nu le mai fac azi, sau nu e problema?(motivul nervilor e in intrebarea mea precedenta, daca vreti, uitati-va si acolo poate ma puteti ajuta cu ceva). Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 26Geo a răspuns:

Pai draga mea, e ora 12, acum sigur nu mai poti sa le faci.Incearca maine dimineata, in jurul orei 9 sa le faci.Nu are rost sa te agiti aiurea pentru nimic! Bafta

| BruneTTe explică (pentru 26Geo):

Ba da, se poate. La Medlife am vazut pe site ca au de la 8 dimineata pana la 18.30. Si din moment ce nu am mancat nu ar trebui sa fie o problema. Dar dilema mea in continuare e daca stresul mi le va influenta cu ceva sau nu...

mersi oricum >big grin

| 26Geo a răspuns (pentru BruneTTe):

Pai eu ti*am raspuns si la intrebarea aia cu stresul,asa cred ca e mai bine,sa fii mai linistita, nu e vorba de programul clinicii, e vorba ca, daca iti iese ceva nasol, apoi iti faci griji din cauza asta si o sa vrei sa repeti iar analizele si e practic tot aia. Sper ca ai inteles acum la ce m-am referit.Bafta

| BruneTTe explică (pentru 26Geo):

Da,scuze. De la atatia nervi nici nu mai vad bine straight face Multuuuu!